FreeZone

tréningové skúsenosti, ktoré pomôžu
Práve je 22 Okt, 2014 14:47

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: cviky na krize
OdoslaťOdoslané: 15 Apr, 2004 12:58 
Neprítomný

Založený: 02 Feb, 2004 20:53
zdravim borci !

poradte mi prosim vas, take skorej rehabilitacne cviky na krize,dolny chrbat. podcenil som to zopar krat s oblecenim, zapotil sa a nasledne mi prechladli krize. tak 4 krat do roka sa to vystupnuje, ze len cakam kedy ma sekne , svalstvo miestami nezvlada namahu a potom ho mam poriadne zatuhnute, najma na jar a cez zimu sem tam v lete. zatial cvicim extenzie chrbta a predklananie s miernou zatazou. problem je v tom, ze po prvej serii zacinam pocitovat miernu bolest a unavu. chcel by som nejak postupne posilnit dolne chrbtove svalstvo ... co mi odporucate ?

tHx

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 15 Apr, 2004 15:04 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 26 Mar, 2004 22:26
Z cvikov jednoznacne Good morning a Rumunsky mrtvy tah(Single Stiff Dead Lift).
Ked mas bolesti tak zacni s mensimi vahami. A hlavne daj pozor na spravnu techniku, zaklad je vystrety chrbat.
Celkom pekne videa su napr. na http://www.infinityfitness.com/videos/exer.htm

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 15 Apr, 2004 16:39 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 12 Dec, 2002 16:12
no ty kokos, neviem ci takyto rehab ze GM a MT by som ja skusal, a ked tak fakt len z praznou tyckou s balonkami....podla mna racej nieco lahsie, napr. lahnem si na brucho, predpazim, dvihnem ruky a nohy troska nad zem a chvilku nimi kmitam....

ekto

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 15 Apr, 2004 17:41 
Neprítomný
Obrázok používateľa

ekto napísal:
no ty kokos, neviem ci takyto rehab ze GM a MT by som ja skusal, a ked tak fakt len z praznou tyckou s balonkami....podla mna racej nieco lahsie, napr. lahnem si na brucho, predpazim, dvihnem ruky a nohy troska nad zem a chvilku nimi kmitam....

ekto

Fok, jasne ze netreba na GM alebo MT napraskat 150 kilo :evil: . Nejakymi buzna_cvikmi, kde mavas hokejkami chrbat nevymakas, ani nezrehabilitujes. Akoze nechcem sa tu hrat na velkeho odbornika, lebo nie som. No mne GM a MT velmi pomohli resp. pomahaju. A urcite je lepsie saskovat tieto dva cviky s oskou a balonkami + pomaly zvysovat zataz, ako vymyslat kadejake eroticke polohy na mavanie koncatinami.

Ale to je len moj nazor, nie som doktor a urcite by som to nerobil s dodrbanou chrbticou.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 15 Apr, 2004 18:11 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 12 Dec, 2002 16:12
SPiT napísal:
A urcite je lepsie saskovat tieto dva cviky s oskou a balonkami + pomaly zvysovat zataz, ako vymyslat kadejake eroticke polohy na mavanie koncatinami.
Ale to je len moj nazor, nie som doktor a urcite by som to nerobil s dodrbanou chrbticou.

no to je tvoj nazor, moj nazor zase je ze saskovanie s koncatinamy niekedy moze byt k veci. Samozrejme velice zalezi na tom, aky problem s tym chrbtom seth ma, moze tam byt naky vlekly lokalny zapal, a vtedy nejaka vaha, aj ked mala je skor na skodu ako na osoh, hovorim len z vlasnej skusenosti.

ekto

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 15 Apr, 2004 18:21 
Neprítomný

momentalne su krize na tom celkom dobre. po behani sice trochu pobolievaju ale da sa s tym zit. teraz je to celkom v norme. preto chcem teraz zacat pomaly posilovat ich svalstvo nech s tym zase v zime alebo pri vacsej namahe nemam problem lebo potom ma to obmedzuje aj v ostatnych pohyboch. hladam len nejaky postup cvikov ktore budu postupne zatazovat svalstvo. ako dnes som skusal gm a celkom mi to slo spravil som 3 serie po 7 opakovani, trosku som pocitoval mierne napatie uvidim co to povie zajtra rano ....

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 15 Apr, 2004 18:24 
Neprítomný
Obrázok používateľa

ekto napísal:
Samozrejme velice zalezi na tom, aky problem s tym chrbtom seth ma, moze tam byt naky vlekly lokalny zapal, a vtedy nejaka vaha, aj ked mala je skor na skodu ako na osoh, hovorim len z vlasnej skusenosti.
ekto

Jasne, treba ist za doktorom, co to je. Zapal sa cvicenim nelieci. A ked je vsetko ok a jediny problem je slaby chrbat, tak uz len makat :twisted: .

Inak otazka bola: Ake cviky na posilnenie spodnej casti chrbta. Takze tak.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 15 Apr, 2004 18:27 
Neprítomný

zapal to nebude. ten som mal v zime a bral som aj nejake drogy na to. teraz je to hlavne otazka slabo vyvinuteho svalstva :(

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 15 Apr, 2004 21:45 
Neprítomný

Založený: 12 Dec, 2002 19:32
Myslim ze Ekto ma pravdu, netreba niektore veci podcenovat ( hlavne ked nevies genezu), aj take blbe kmitacie pohyby vedia posilnit svaly, aj ja som sa cudovala, ake mam slabe napr. medzilopatkove svalstvo a zacinam s cvikmi s palickou a kmitanim a pri tom asi nie som ziadne B ( slusne som to povedala).

to Seth: kludne by som cvicila najprv cviky na zemi ako napr. lah na bruchu, nohy dat pod rebriny alebo ti ich moze niekto drzat .Ruky za hlavu a dvihas trup tak, aby si hlavu nedvihal, mal ju v jednej rovine-nekukat pred seba , ale skor dole na zinienku ( snazis sa , aby chrbtica bola v jednej rovine)
alebo cvic hyperextenziu, ale pomale a kontrolovane pohyby!!!
to je moja rada

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 23 Apr, 2004 11:30 
Neprítomný

vdaka za rady, btw najlepsi cvik na krize je zahrat sa na pracku, uff to bola makacka :oops:

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.