FreeZone

tréningové skúsenosti, ktoré pomôžu
Práve je 19 Dec, 2014 04:52

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 18 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Ako "oklamať" chuť na sladké v diéte
OdoslaťOdoslané: 19 Feb, 2004 08:49 
Neprítomný

Založený: 18 Júl, 2003 07:58
Ahojte,

poznáte nejaké jedlá, čo chutia sladko a pritom sa môžu v dietke?
Ja mám 3 alternatívy:
1. vyslahat bielka s umelym cukrom, pridat zltka a trosku kakaoveho prasku - taka pena, celkom jedla :-)
2. tvaroh s umelym cukrom
3. Kakao s umelym cukrom

Má niekto este nejaké skvelé nápady? Lebo tieto tri uz nemozem ani vidiet, uz som toho objedena.
M.
Zn.: Súrne, mam dost krizu :!:

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 19 Feb, 2004 15:47 
Neprítomný

Založený: 19 Jan, 2004 14:37
Cauko Myra, ja jedavam med (alebo samotny alebo v nejakom dobrom caji), susene ovocie (to mi staci fakt malo a mam dost), niekedy uplne tenulinke palacinky pecene bez oleja na teflone s tvarohom a posypat trosku orechami :D mnam, pripadne s nejakymi lesnymi plodmi (najlepsie je kupit si zmrazene (ribezle, cucoriedky) rozpustit a mas horuce plody :D :D... No neviem aka tvrda je tvoja dieta, ale tieto jedla su myslim v malom mnozstve v pohode. Skus ovsenu kasu s ovocim, alebo nesladene musli s mliekom, to je vsetko dost sladke. Papa

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 19 Feb, 2004 16:15 
Neprítomný

Ahoj,

poznas nejake dobre nesladene musli (znacka)?
Ja ked si na kazdom precitam tie sacharidy, tak to okamzite zaradim k sladkym bombam.

Medik, to je dobry napad :-)
M.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 20 Feb, 2004 08:26 
Neprítomný

Založený: 10 Feb, 2004 11:37
ahojte, mne sa tiez celkom osvedcil med, toho ani nemusim vela lebo je dost sladky. Tak lyzicku. Aj to susene ovocie. Z tych musli tyciniek jem Musli Bar. Najlepsia je bananova, mozno ma viac sacharidov ale myslim ze malo tukov. nejakych 1,7g v tycinke. A nosim v taske male cukriky: napr. Alpen liebe alebo Campino, su take smotanove. Trosku oklamem zaludok.
Ale krizy mam tiez dost casto, niekedy jednoducho neodolam a dam si nieco normalne sladke. NAPOSLEDY PRINCEZKY, tie mam velmi rada :D Ale aj tvoje tipy su fajn, diky.

Profil Odoslať e-mailovú správu  

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 20 Feb, 2004 10:26 
Neprítomný

cukriky je asi jedina sladka vec, ktoru nemam rada ( a preto ich pocas dietu spokojne kupujem pre mojho draheho - vsetko ostatne by ma pokusalo).
Myslim, ze su dost kaloricke - ale kedze ich nemam rada, jeden cukrik by mozno moje chutky oklamal a je tu istota, ze nezjem cely sacok :-)
M.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 20 Feb, 2004 11:24 
Neprítomný

Založený: 10 Feb, 2004 11:37
Myrka, a aku dietu drzis? Mozes konkretne? Co papas, kolko, kedy? Ja sa tiez snazim. Tak vymenime postrehy :)
PS: Skus tie Alpen Liebe, mozno prave tieto cukriky ti budu chutit

Profil Odoslať e-mailovú správu  

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 24 Feb, 2004 10:43 
Neprítomný

Myra napísal:
Ahoj,

poznas nejake dobre nesladene musli (znacka)?
M.

Od Nestle - jablko/skorica (taky zeleny obal), maju aj vo variacii tropicke ovocie (40% suseneho ovocia) oranzove. Nie je tam cukor a nie su smazene a su fakt dobre, skus.

Predmet príspevku: sladke
OdoslaťOdoslané: 25 Feb, 2004 08:23 
Neprítomný

Tak som studovala tie udaje a zistila som, ze vlocky maju menej cukrov, ale zase viac tukov ako corn flakes.
Skusim tie Nestle, zatial som ako jedle uznala len Emco a Vitalis :-)
Cukriky jest nechcem, su to rychle cukry, hladala som skor varianty bud s umelym cukrom pre CKD alebo nieco pre sacharidove vlny, nieco znesitelne pre dni s vyssimi sachrami :-)
Momentalne som nachladnuta, takze dietka pada, ale tie chute na sladke ostavaju. Nastastie pri CKD to byva lepsie.
M.

Predmet príspevku: Re: sladke
OdoslaťOdoslané: 26 Feb, 2004 17:17 
Neprítomný

Myra napísal:
Tak som studovala tie udaje a zistila som, ze vlocky maju menej cukrov, ale zase viac tukov ako corn flakes.

M.

Som nazoru, ze kazda "dieta" (zamerne to pisem v uvodzovkach, kedze by to mala byt skor "zdrava strava" ako dieta :o ) by sa mala brat zas az nie tak velmi analyticky "vazne". Vlocky su zdrave, cornflakesy nie su tiez na zahodenie, tak sa nad tym az tak moc netrap a kludne si daj :D :D
Vela zdaru a pevnej vole! 8)

Predmet príspevku: Pozor na umele sladidla
OdoslaťOdoslané: 01 Mar, 2004 13:31 
Neprítomný

Založený: 01 Mar, 2004 10:49
Ahojte, som toho nazoru, ze to s umelymi sladidlami netreba prehanat. Som chemicka a viem, co su to za latky. V malych mnozstvach su samozrejme ok, ale myslim si, ze je lepsie si obcas dat nieco sladene normalnym cukrom, pripadne glukozou, fruktozou alebo medom, ako jest stale umele sladidla. Obavam sa, ze ten prirodny cukor je pre organizmus zdravsi (aj ked nie dietnejsi), nez umely cukor. Ja som sa skor zacala takym produktom vyhybat a ked mam chut na sladke, dam si banan alebo Fit tycinku, je tam troska cukru, ale pokial ich nezjem 5 naraz, tak to az tak nevadi.

Predmet príspevku: Re: Pozor na umele sladidla
OdoslaťOdoslané: 01 Mar, 2004 13:48 
Neprítomný

Cau Ada!
PRESNE! Uplne s tebou suhlasim! A myslim, ze to iste sa tyka vsetkeho - cim menej je prechemizovana strava, tym lepsie. Aj masla. Radsej si dam malinko masla ako kopec margarinu. 8)

Naposledy upravil Victoria dňa 01 Mar, 2004 13:49, celkovo upravené 1 krát.

Predmet príspevku: umely cukor
OdoslaťOdoslané: 01 Mar, 2004 13:57 
Neprítomný

umely cukor do caju si davam tak asi uz 10 rokov.
Aj do vsetkych moznych veci, kde sa to da nahradit - vid prvy prispevok.
Adka, je to fakt take zle?
Trosku si ma vydesila :o
Ja chemik nie som.
M.

Naposledy upravil Myra dňa 01 Mar, 2004 13:58, celkovo upravené 1 krát.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 01 Mar, 2004 14:20 
Neprítomný

Nechcela som Ta, Myra, vystrasit. Viem, ze niektori moji znami su na umelych sladidlach cely zivot a nic im nie je. Ale je pravda, ze niektore umele sladidla su podozrive z karcinogenity a myslim, ze sa pomaly stahuju z trhu. Napr. sacharin. Ja som si ho tiez davala dost dlho do kavy, az ma kamaratka na to upozornila. Potom som na nejaky cas presla na aspartam az som to s umelymi sladidlami vzdala uplne. V dnesnej dobe na nas utoci strasne vela skodlivych latok, ktorym sa vyhnut nemozeme, tak sa snazim vyhybat aspon takymto latkam.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 02 Mar, 2004 00:12 
Neprítomný

Založený: 12 Dec, 2002 19:32
..vsetkeho vela skodi, ale snad jedna tableta umeleho sladidla neuskodi, alebo ano Adi?

nahrada za sladke..to samo o sebe zle znie. Bud si treba odviknut, alebo si dat len nejake sacharidove jedlo. Lahko sa mi hvori,ja viem.

K tym vlockam a cornflexom. Vlocky su sice "tucnejsie"ale menej sacharidove a myslim si ze su o kusok zdravsie ako ümelo"upecene kukuricne vlocky..si myslim ( ale mam rada oboje)

a vsetko je to o tom KOLKO si tohoclovek da, aj tych vlociek alebo aj niecoho sladkeho (kolacu, keksikov..) staci pre chut a nenadzgat sa z toho ako z hlavneho jedla! v tom je najcastejsie problem u zien :wink:

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 02 Mar, 2004 10:29 
Neprítomný

jasne Sanny, tak som to aj napisala v prvom prispevku, ze v malom mnozstve su tie sladidla ok, len by sa to nemalo prehanat. Aj s tymi margarinmi, ako pisala Victoria, dokonca aj vitaminov vela skodi. Ja mam tiez velmi rada sladke a strasne tazko sa mi od toho odvyka (hlavne po Vianociach). Prave Fit tycinky mi velmi pomahaju. Robievam si tiez ovocne salaty, napr. jedno jablko, jeden banan, za hrst hrozienok, 2 lyzicky sojoveho mlieka a trochu kokosovej mucky. Obcas si na to dam trochu nizkotucneho jogurtu alebo pridam nejake stavnatejsie ovocie. Teraz po Vianociach som si povedala, ze si dam kazdy mesiac jeden den "zraci", vtedy si kupim nejaky kolac alebo si vysmazim syr, zistila som, ze takyto den prehreskov uspokoji moje chute (aspon zatial) a nesposobi ziadne vazne "skody":-)

Predmet príspevku: kolko
OdoslaťOdoslané: 02 Mar, 2004 11:30 
Neprítomný

KOLKO je to klucove slovo :-)
Prave napr. tvarohu s umelym cukrom si mozem dat kolko chcem - a kedze to zas nie je dvakrat lahko stravitelne, tak toho nezjem vela, aj ked je to sladke (na 1-krat tak 100 g, viac nie).
Takze tym si dam aj sladke aj nie vela.
Vlociek som schopna zjest viac ako primerane - musim sa vedome krotit, preto som hladala nieco ako ten tvaroh - oklamat je sice nespravne slovo, ale lepsi tvaroh s umelym cukrom ako presladene musli - ma to kalorie pomaly ako horalka :-(
Takze tych variant vela nie je - na sladkom ovoci som tiez schopna lahko uletiet do obrovskych mnozstiev.

M.

Predmet príspevku: jak je to s tym medom baby?
OdoslaťOdoslané: 30 Apr, 2004 14:44 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 16 Mar, 2004 11:32
som bol dost prekvapeny, ze som sa prave docital, ze med v CKD nerobi bordel... to akoze tam nie je ziadny sacharid?? Co sa umeleho cukru tyka, tak sa to vztahuje aj napriklad na Colu-light? Ja som mal pocit, ze CKD bude brutalne odriekanie, ale po tom, co som si tu precital mam pocit, ze bezsacharidovych sladkosti je strasna kopa... podujme sa daktora z vas na vysvetlenie? (napriklad prave tu drzim v ruke cokoladu orion - bez cukru, obsahuje: laktitol a aspartam ako nahradne sladidla, mozem ju spapat?)

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 30 Apr, 2004 15:37 
Neprítomný

Ahoj, Iggy,

tuto sme sa bavili vseobecne o dietke a vtedy som drzala sacharidove vlny. V CKD som pre istotu nejedla ani tvaroh alebo mlieko (ma to na 100 g okolo 4-5 g cukru a komu staci deci mlieka ? )
V CKD med rozhodne nie.
Ale umele sladidla ano. Citala som knihu Revolucna dieta od Dr. Attkinsa, na jej zaklade vzniklo CKD a on tam pise o umelych sladidlach asi tolko, ze sacharin ano, orbit ci sorbit ci co to je nie. (nie som biochemik, ale zhodou okolnosti moje umele sladidlo je sacharinove ...)

Na "oklamanie" trosku medika je mozne tak akurat v sacharidovych vlnach (skusala som aj tie), ale v CKD je podstatny (skoro) kazdy gram sachrov, takze radsej nie.

V CKD vazne v pohode mozes tu penu z vajiciek s umelym sladidlom (vyskusane na mne).
Inak v starsich treningovych logoch myslim Misisko pisal, ze ludia si neuvedomuju, ze limonady s umelymi sladidlami sa mozu v CKD ... radsej si to pohladaj. A Miso je Mudr. skoro, takze sa dost vyzna aj to na sebe otestoval ....
Na zaver - tento topic bol o sacharidovych vlnach, nie o CKD, tam treba byt na seba fakt prisny.

M.

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 18 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.