FreeZone

tréningové skúsenosti, ktoré pomôžu
Práve je 01 Sep, 2014 14:36

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: WPI, WPC, WPH a MIX...
OdoslaťOdoslané: 09 Nov, 2006 17:52 
Neprítomný

Založený: 17 Máj, 2006 16:56
drzim v ruke M&F 11/2006 strana 18, pise sa tu o syrovatkovych proteinoch, jak sa vyrabaju jake su medzi nimi rozdieli a tak podobne,,,, a je tu nieco ako tabulka na davkovanie v ktorej sa uvadza:
DOBA: SYROVATKA: DAVKOVANIE:
Rano WPI,WPC,WPH 20-40g
Pred treningom WPI,WPC,WPH 20g
Po treningu WPH, WPI, WPC 40g
Medzi jedlami Mixovana syrovatka 20-40g
Pred spanim Mixovana syrovatka 40g

pozeram na to a ked si to chcem predstavit tak sa vydim so zaludkom s objemom 150 litrov, lebo ak by som mal zakazdym vypit jeden coctail s 30ml
nlieka tak by ma asi roztrhlo!!! to mi pripada nerealne tolko toho vypit,,,

otazka: ten MIX sa zklada zevraj z Kaseinu, sojova/vajecna bielkovina ,, pod jakym nazvom/v jakom "skupenstve" sa to predava??? ak sa to predava? da sa to kupit v lekarni ako napr Glukoza???

problem: vsade sa pise ze si mam dat neaky doplnok "X" (napriklad protein) rano , pred treningom, po treningu a potom pred spanim,,, lenze na chodievam cvicit od 7:00 - 7:30 do cca 8:15 - 8:45 ... to znamena ze si dam protak dopozeram Kobru 11 a idem spat aby som mal min 8 hodin spanku,, takze mam si dat po treningu rychli ci pomaly protak??? alebo si mam dat amina + pomaly protak ??? alebo ako???

dufam ze som vas nezmordoval otazkami a ties dufam ze mi admin nevymaze prispevok :shock: DAKUJEM za OCHOTU... : -)))

Profil Odoslať e-mailovú správu  

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 09 Nov, 2006 19:14 
Neprítomný

Založený: 31 Okt, 2006 10:01
urcite tolko vypit neni nerealne, napr. ked tu v bratislave bol Gunter Schlierkamp tak sa ho okrem ineho pytali kolko protaku vypije a on odpovedal ze sa citi celkom dobre ked za den zje cca 600g gaineru. Takze zvaz co hovoris ked pouzivas slovo "nerealne".

Druha vec, namiesto toho m&f si si mohol zaplatit internetovu kaviaren na dve hodiny a dozvediet sa z biomagu komplet odpovede na vsetko co chces vediet, alebo skoro na vsetko...

Za tretie nikde sa nehovori ze si to musis davat do mlieka, vypit 1,5l mlieka za den by ti ale aj tak nemalo robit najmensie problemy. Co som naratal v tvojom prispevku, tak mas 5napojov denne, co robi cca 5*2.5 takze asi teda 1,25litra tekutin, to vypijem za 30 minut cez trening.

Za stvrte Kazein sa predava ako Kazeinat vapenaty, vacsinou od iwi a dostanes ho asi v kazdej predajni s doplnkami. Dava sa vacsinou iba na noc pred spanim, lebo je to pomala bielkovina uvolnujuca sa do krvneho obehu cca max po dobu 6 hodin po aplikacii.

Ked chodis cvicit tak navecer, tak si daj hodinu pred treningom BCAA, pol hodku pred treningom 20g sacharidaku, hned po treningu BCAA za 30 minut zasa 20g sacharidaku a na noc nejaky protein s kazeinom. A ktorukolvek z tychto veci mozes nahradit beznou stravou.

Toto je moj nazor takto to praktizujem ja a som s vysledkom spokojny.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 09 Nov, 2006 21:00 
Neprítomný

OK, dik moc :D
ja viem ze som mohol studovat BioMag 3 alebo 4 hodiny, ale ked ja som komunikativny clovek a mam rad veci z prvej ruky a zauimaju ma nazory na
presne moj pripad a ne zovseobecnene praktiky, tak som myslel ze ked toto je FORUM tak sa tu bude KOMUNIKOVAT ... neberte to tak ze nieco kritizujem, ja xapem ze neni prijemne pat krat denne opakovat tu istu temu a podobne ale myslim ze ak napr admina alebo niekoho nebavi odpovedat , nikto ho do toho nenuti,, sak mne uplne staci ak mi odpovie neaky bezny fesi z posilky, xapes,,, ak vas to teda obtazuje,,, o to viac si ale potom vazim ze ste mi odpisali :D fakt dik moc 8) :idea:

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 09 Nov, 2006 21:28 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 12 Dec, 2002 20:36
20g sacharidaku? ved to je ako pre 20kg decko...

normalne kde si da pred treningom nejake predTN, po treningu si do PTN okrem srvatky primiesa aj pomaly protein a ma to vybavene, ziadne spekulacie s extra bcaa-ckami nemusia byt... a rozhodne viac ako 20g ked cvicil clovek normalny trening s beznym objemom prace

BodyWorld - svet doplnkov výživy

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 09 Nov, 2006 22:39 
Neprítomný

pepe napísal:
20g sacharidaku? ved to je ako pre 20kg decko...

normalne kde si da pred treningom nejake predTN, po treningu si do PTN okrem srvatky primiesa aj pomaly protein a ma to vybavene, ziadne spekulacie s extra bcaa-ckami nemusia byt... a rozhodne viac ako 20g ked cvicil clovek normalny trening s beznym objemom prace

Mas pravdu 20g je asi malo, ja mam tendenciu okamzite tlstnut tak si davam gaineru menej, ako som napisal je to moj sposob ale mozno trochu pridam a kupim si vacsie rifle 8)

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 10 Nov, 2006 07:00 
Neprítomný

aha,
este mam 2 otazky , ak mozem...
co je to : "predTN," a "PTN"... :shock:
a este druha vec, bol som v shope so suplementami kupit si amina a predavacka sa ma pytala jaky mam protak, lebo ze je dobre s vajecnym protakom brat vajecne amina a s neakym inym (bielkoviny su zevraj z ineho zdroja ako vajec) pouzivat amina ktore maju ties rovnaky zaklad napr. soja, alebo ja neviem co...
jaky mate na to nazor??? dik... :roll:

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 10 Nov, 2006 07:16 
Neprítomný

predTN a PTN je predtreningovy napoj a potreningovy napoj, v principe dve dost dolezite zlozky pri tvojom treningu. Ze bielkoviny niesu z vajec, v principe bielkoviny su takmer vsade a vajca nejsu vynimkou, teda bielko... Ale samozrejme su aj bielkoviny z masa soje srvatky atd. najcastejsie z mlieka. Napr. ivi predava suseny vajecny bielok takze tak.

Tu otazku ci lepsie vajecne amina s vajecnym protakom na to ti neviem odpovedat. Ja to az tak netriedim, len viem ze v principe najvacsia kvalita su amina z masa a najmensia amina zo soje, v tomto poradi azda dakto studovanejsi

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 10 Nov, 2006 09:59 
Neprítomný
Obrázok používateľa

titinius napísal:
aha,
este mam 2 otazky , ak mozem...
co je to : "predTN," a "PTN"... :shock:
a este druha vec, bol som v shope so suplementami kupit si amina a predavacka sa ma pytala jaky mam protak, lebo ze je dobre s vajecnym protakom brat vajecne amina a s neakym inym (bielkoviny su zevraj z ineho zdroja ako vajec) pouzivat amina ktore maju ties rovnaky zaklad napr. soja, alebo ja neviem co...
jaky mate na to nazor??? dik... :roll:

k prvej otazke - su o tom clanky na biomagu

k druhej - ... ako mraky

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 10 Nov, 2006 10:00 
Neprítomný

Založený: 16 Jan, 2004 11:01
titinius napísal:
a este druha vec, bol som v shope so suplementami kupit si amina a predavacka sa ma pytala jaky mam protak, lebo ze je dobre s vajecnym protakom brat vajecne amina a s neakym inym (bielkoviny su zevraj z ineho zdroja ako vajec)

Dělal bych to s ohledem na spektrum aminokyselin přesně opačně, zdroje bych míchal.

Osobně si ale myslím, že v tvém případě je hloupost vyhazovat peníze za amina. Kup hydro, maltu a kasein (nebo tvaroh) a máš to pořešený. Hydro před tréninkem, hydro s maltou po tréninku a kasein nebo tvaroh do postele.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 10 Nov, 2006 11:18 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 19 Feb, 2004 14:06
melounek napísal:
Dělal bych to s ohledem na spektrum aminokyselin přesně opačně, zdroje bych míchal.

Osobně si ale myslím, že v tvém případě je hloupost vyhazovat peníze za amina. Kup hydro, maltu a kasein (nebo tvaroh) a máš to pořešený. Hydro před tréninkem, hydro s maltou po tréninku a kasein nebo tvaroh do postele.

Přesně tak. A pokud přes den nestíháš jíst dost bílkovin, koupil bych možná normální čistě syrovátkový protein nebo pokud nestíháš ani žrát tak gainer.
Na bodywoldu toho má Pepe dost. Např. Volumass 35% je velmi lahodný.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 10 Nov, 2006 15:39 
Neprítomný

melounek napísal:
Hydro před tréninkem, hydro s maltou po tréninku a kasein nebo tvaroh do postele.

toto som chcel "pocut" ... DAKUJEEEM:-)))thx,,,
tu syrovatku cez den kolko krat/kolko litrov ???... dik

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 10 Nov, 2006 15:58 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 19 Feb, 2004 14:06
titinius napísal:
melounek napísal:
Hydro před tréninkem, hydro s maltou po tréninku a kasein nebo tvaroh do postele.

toto som chcel "pocut" ... DAKUJEEEM:-)))thx,,,
tu syrovatku cez den kolko krat/kolko litrov ???... dik

Tak si trošku spočítej co jíš a kolik to má bílkovin. Podle toho to dopln, aby ti to vycházelo +/- 2g bílkovin na 1kg tvojí hmotnosti. Tzn. když budeš mít jeden den 1.75136923g/kg je to OK stejně jako 2,193445634g/kg.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 17 Nov, 2006 09:59 
Neprítomný

Diky za odpovede,
na stranke pump.sk som nasiel v ponuke IVI Sport - Maltodextrín a aj IVI Sport - Aminoenergit. tak som sa chcel opytat aky je v tom rozdiel (viem ze ma zdrbete ze si to mam precitat a porovnat ale ja som to cital a len sa chcem opytat ci po treningu radsej tu maltu alebo tan aminoenergit lebo tam pisu : "Po výkone je vhodné použiť výrobok čo najskôr, lebo hormón inzulín, umožňujúci vstup glukózy, ale aj aminokyselín do buniek, sa uvoľňuje do krvného obehu v dôsledku zvýšenia hladiny glukózy ako aj aminokyselín v krvi. Bolo zistené, že pokiaľ sa použije kombinácia oboch substrátov vo vhodnom pomere ( pomer sacharidov a bielkovín 3:1), inzulínová odpoveď je vyššia ako súčet hladín inzulínu pri podaní oboch zložiek jednotlivo. Výraznejšie zvýšenie inzulínu potom umožní mohutnejší vstup glukózy a aminokyselín do buniek a rýchlejšiu regeneráciu glykogénu a svalových bielkovín. "

a pri malte toto: Regeneračný nápoj v období tréningového zaťaženia: 1,5 l vody, 80 - 100 g maltodextrínu, jedna odmerka Minerálu G30. Piť v malých dávkach celý deň.

co je ten MineralG30??

dikes

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 17 Nov, 2006 12:03 
Neprítomný
Obrázok používateľa

ty bud necitas absolutne nic, co sa tu pise, alebo asi nemas kapacitu to spracovat... alebo tu len provokujes

o vhodnosti kombinacie bielkovin a sacharidov po treningu sa tu pise snad kazdy mesiac, a to zacalo uz minimalne 5 rokov dozadu

Aminoenergit je obycajny gainer - vajecny + mliecny protein a k tomu zmes sacharidov

hydro+malta+glukoza ta cenovo vychadza priblizne rovnako, ked si to das podla hmmotnosti a mas to podla mna lepsiu moznost (o dost lepsiu)

mineral G30 je ionovy napoj, ktory je orientovany viac v prospech sodika

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 05 Dec, 2006 21:06 
Neprítomný

melounek napísal:
titinius napísal:
a este druha vec, bol som v shope so suplementami kupit si amina a predavacka sa ma pytala jaky mam protak, lebo ze je dobre s vajecnym protakom brat vajecne amina a s neakym inym (bielkoviny su zevraj z ineho zdroja ako vajec)

teras som cital na BioMagu v sekcii "Hydro" ze:
komplexne amina sa vacsinou robia prave z hydrolyzatov, su aj produkty, co maju amino na obale, ale je to nijako neupraveny koncentrat stlaceny do tablety

podstata je takmer vzdy v stupni hydrolyzy a profile aminokyselin, pripadne ich moznom spravani aj po hydrolyze

mozno pri tabletach je oneskorena resorpcia kvoli tomu, ze su tie tablety nie hned rozpustne, ale to je take polemizovanie

pokial mas k dostupnosti tablety s dobrym AK profilom a vies, kolko je tam tych kratkych retazcov, tak potom sa to da posudit -ked to vsetko vies a je to dobre a mas to lacnejsie, tak zober tablety

to pisal pepe, takze je to naozaj vyhadzovanie ze AMINA?.. neviem, pytam sa,, lebo si to protireci....

ked porovnate: "Hydro" a "ON 100% WHEY PROTEIN" v com je rozdiel?? lebo som ties na BioMagu cital ako niekto chvalil Hydro ze nanho sa nechyta ziadny iny protak ze to je uplne ina trieda co sa kvality tyka...
ale ked som si to (mojim amaterskym okom) pozrel tak sa mi vidi ze v tom "ON 100% WHEY PROTEIN" je viac bielkovin (23 g) a menej sacharidov (3g) a aj tukov (len 1,5g)... nie ze by to bol nejaky markantny rozdiel ale prave to ze tam neni rozdiel ma podnietilo sa opytat na Vas nazor :?: :idea:

tak dufam ze sa najde dobra dusa co sa mi to pokusi na ukor vlastneho volneho casu objasnit :D

DAKUJEM!!!

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 05 Dec, 2006 23:05 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 13 Nov, 2006 11:17
Pripajam sa k otazke.
Citácia:
Základ ON - 100% WHEY PROTEIN tvorí kombinácia mikrofiltrovaného srvátkového izolátu, ultrafiltrovaného srvátkového koncentrátu a hydrolyzovaných srvátkových peptidov „HYDROWHEY“.

Prípravok obsahuje všetky dôležité srvátkové proteínové mikrofrakcie a je obohatený o patentovanú formulu AMINOGEN.
Vďaka AMINOGEN je dosiahnutá maximálna vstrebateľnosť a využiteľnosť bielkovín pre ľudský organizmus.

Vhodný pre fyzicky zaťažených ľudí a športovcov na budovanie čistej svalovej hmoty bez adiktívneho tuku.

Balenie: 2273g – 77 dávok, 4704 g – 160 dávok

Odporúčané dávkovanie: 1 dávku /29,4g – 1 odmerka/ rozmixujte s 150-250 ml. vody, odtučneného mlieka alebo džúsu.
Užite 1-3 dávky denne podľa nároku na denný príjem bielkovín. Vhodné užiť jednu dávku po tréningu.

Nutričné hodnoty na 1 dávku (29,4g):
Energia 115 kcal

Bielkoviny 23 g (srvátkový proteínový izolát, srvátkový proteínový koncentrát, srvátkové peptidy)

Sacharidy 3 g
Tuky 1,5g
Vápnik 160 mg
Sodík 80 mg
Draslík 150 mg
Enzyme blend 10 mg

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 05 Dec, 2006 23:45 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 18 Sep, 2003 10:08
titinius napísal:
ked porovnate: "Hydro" a "ON 100% WHEY PROTEIN" v com je rozdiel?? lebo som ties na BioMagu cital ako niekto chvalil Hydro ze nanho sa nechyta ziadny iny protak ze to je uplne ina trieda co sa kvality tyka...
ale ked som si to (mojim amaterskym okom) pozrel tak sa mi vidi ze v tom "ON 100% WHEY PROTEIN" je viac bielkovin (23 g) a menej sacharidov (3g) a aj tukov (len 1,5g)... nie ze by to bol nejaky markantny rozdiel ale prave to ze tam neni rozdiel ma podnietilo sa opytat na Vas nazor :?: :idea:

tak dufam ze sa najde dobra dusa co sa mi to pokusi na ukor vlastneho volneho casu objasnit :D

DAKUJEM!!!

z obsahu nutrientů (bílkovin, sacharidy, tuky) je na tom řekněme ON lépe. V tom smyslu že má o trochu vyšší obsah bílkovin. pak asi chuť (Melounku ticho) To je spíš takový detail... Hlavní je v tom, že hydro je plně hydrolyzované a vstřebává se diametrálně rychleji než ON které předtrávené není. To je ten zásadní rozdíl mezi těmito 2 produkty.
Jestli je to zásadní v celkovém pohledu nechám na tobě

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 05 Dec, 2006 23:47 
Neprítomný
Obrázok používateľa

takze opakovanie matka mudrosti... a velmi zjednodusene

mas bezne proteiny... to je v podstate len nejakym sposobom odfiltrovana bielkovina (mikro-, ultra- a podobne filtracie), kde sa odstani tuk, laktoza do istej miery, aby bolo pozadovane mnozstvo bielkoviny

samotna bielkovina (neberme teraz rozne frakcie) je dlha molekula skladajuca sa z velkeho mnozstva spojenych aminokyselin...

v beznych proteinoch (koncentra, izolat) su tieto retazce dlhe, nic sa s nimi nerobi...

o tomto je prvazne napriklad ten Optimum nutrition 100% whey, je tam vela koncentratu, menej izolatu... a potom trosku peptidov

peptid = uz kratsi retazec aminokyselin

bezna bielkovina sa da hydrolyzou rozdelit na kratsie retazce - znamena to uz predtravenie - lepsie sa vstrebe, rychlejsie je v krvi, lepsie sa zuzitkuje, hlavne je to vhodne v obdobi okolo treningu

cim viacej malych casti, tym lepsie

HYDRO je prave hydrolyzat - je tam velmi vela tychto malych casti (molekul, ktore pozostavaju z dvoch az piatich aminokyselin), tym je HYDRO hodnotne - ako som spominal ja, najlepsie, co mas na trhu teraz dostupne

k tym AMINAM - "amina" su robene z roznych praskov, vacsinou su to hydrolyzaty - rozneho stupna, teda moze tam byt kludne aj malo malych casti, co je zle, sokonca ako som spominal, niekto bielkoinu ako taku neupravenu hydrolyzou stlaci do tablety a nazve to "aminom", aj ked je to iba bezne stacene WPC

hydro by sme kludne mozhli stacit do tablety a nazvat ho najlepsim srvatkovym aminopreparatom, pretoze ma na to parametre

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 06 Dec, 2006 07:35 
Neprítomný

Uz mi to je jasne :D
THX...

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 27 Dec, 2006 02:18 
Neprítomný

Založený: 10 Júl, 2004 01:58
pepe napísal:
hydro by sme kludne mozhli stacit do tablety a nazvat ho najlepsim srvatkovym aminopreparatom, pretoze ma na to parametre

to znamena ze ked berem ihned po treningu 3tablety amino ACID 4600 po treningu a asi 15min nato(cesta domov) hydro 30g davku je to zle? resp tie tablety je zbytocne brat???

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.