FreeZone

tréningové skúsenosti, ktoré pomôžu
Práve je 27 Nov, 2014 00:57

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Je hydro najrychlesi protein aky ste kedy jedli?
ANO 67%  67%  [ 6 ]
NIE 11%  11%  [ 1 ]
NEVYZNAM SA 22%  22%  [ 2 ]
Celkový počet hlasov : 9
Autor Správa
 Predmet príspevku: kolko casu po PotreningovomNapoji JEST.
OdoslaťOdoslané: 19 Júl, 2009 07:27 
Neprítomný

Založený: 28 Júl, 2008 07:28
Zdravim Majstri.Som dlhodoby konzument hydra.:D velice som spokojny.To nove TT chuti ako z rozpravky.vzdy po treningu sa tesim ako si ho hned supnem.V podstate ho vypijem este skor ako sa prezleciem.Zlozenie mojho PTN-

HydroTT -jedna davka tusim je to 30 gramov. / nemam pridat?? vazim 85KG /
malta -cca 40 - 70 gramov podla treningu / dietujem /
kreatin - 5 gramov
C - nejake vitaminy hlavne C
omega 3 a omega 6 mastne kyseliny nejake.Nie vela aby sa co najskor vstrebalo. / konopne semienka z ceska / vyborna cena /kvantita EMK

Moja otazka je kedy mozem co najskor po hydreTT alebo vseobecne po inom PTN prijmat potravu?

Alebo ako dlho trva kym sa mi vyprazdni zaludok?

Vetsinou ken pridem domov z posilky to je asi tak 15 minut po uzity PTN si dam doma nejake mesko ryza alebo vajcia-proste normalnu domacu stravu.Je to spravne?alebo ako by som mal nacasovat 2 hodiny po cviceny co sa tyka stravy.

Predmet príspevku: Re: kolko casu po PotreningovomNapoji JEST.
OdoslaťOdoslané: 19 Júl, 2009 22:19 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 12 Dec, 2002 20:36
pockal by som 45-60 minut po posilke/hydre

BodyWorld - svet doplnkov výživy

OdoslaťOdoslané: 19 Júl, 2009 23:07 
Neprítomný

Založený: 23 Dec, 2002 19:08
Vsimaj si, ako si hladny. Ja som po posilke rychlo hladny, ale cukor (glukoza+maltodextrin) hned po treningu ten hlad utisi na par minut. Posilku mam 30 minut pesi z domu, ten cas je akurat, hned potom idem jest. Ked si dam doma druhy potreningovy napoj (nejake proteiny), tak dalsie jedlo znova o 30 minut.

Poznamka k tvojmu napoju:
Nemiesaj cukor a tuk. Ked do napoja davas maltu, tak omega 3/6 alebo semienka k tomu nedavaj. Tieto tukove doplnky radsej s normalnym jedlom, ak nahodou nie je sladke. Dobre kombinacie su protein+cukor, protein+tuk. Zla kombinacia je cukor+tuk.

OdoslaťOdoslané: 20 Júl, 2009 10:46 
Neprítomný

PEPE 45 minut? no ja vetsinou ked si tam hydro tak po 15 minutach mam hlad jak pes.
Myslis ze mam este radsej pockat,a byt v podstate 30 minut hladny,alebo ten hlad je len psychicky?

TINO dik za radu.Tak budem davat te EMK do prveho pevneho jedla po posilke.
Takze ti si das PTN po 30 minut si das PROTEIN a potom dalsich 30 minut a ides jest pevne jedlo?

Inak vajecne bielka od IVI sa ako dlho travia?

DAKUJEM ZA VSETKY ODPOVEDE A PRIPOJENIE SA DO DISKUSIE.

OdoslaťOdoslané: 20 Júl, 2009 16:11 
Neprítomný

Založený: 23 Dec, 2002 19:08
Trocha z iného pohľadu:

Hlad je pocit. Po tréningu je to určite skutočný hlad, ale väčšina ľudí nevie rozlišovať medzi skutočným fyziologickým hladom a psychickou chuťou na jedlo. Pocit hladu alebo najedenia je omeškaný zhruba o 15 minút. To znamená, že keď mám pocit hladu a napijem sa vody, tak o 15 minút zistím, čo to bolo - ak hlad pokračuje, som skutočne hladný, ak hlad prestane, bol to len psychický pocit.

Druhá vec je čas pre žalúdok na strávenie jedného jedla do prijatia ďalšieho jedla. Odporúča sa minimálna prestávka 30-60 minút medzi jedlami, čas záleží aj od konkrétneho jedla - ovocie sa trávi rýchlo, mastné mäso sa trávi pomaly, tiež záleží od toho, aký rýchly má človek metabolizmus. Podľa tohto odporúčania po aminokyselinách (predtrávené proteíny) by ďalšie jedlo malo byť o 15-30 minút, po proteínovom nápoji ďalšie jedlo o 30-60 minút. To tiež záleží aj od konkétneho zloženia a od množstva - je iné si dať malú lyžičku a iné plný tanier.

Sušené vaječné bielka sú v inej téme. Trávenie je podobné ako pri vajciach, čiže dlhšie ako zelenina a kratšie ako mäso. Sušené vaječné bielka používať ako proteínový nápoj sa mi nepáči, skôr ich dávam ako obohatenie normálneho jedla.

OdoslaťOdoslané: 21 Júl, 2009 19:58 
Neprítomný

Dakujem TINO.Myslim ze si ozrejmil vsetky moje otazky.Velice poucne.Dakujem.

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.