FreeZone

tréningové skúsenosti, ktoré pomôžu
Práve je 02 Sep, 2014 12:30

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Lanovy olej
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 09:48 
Neprítomný

Založený: 17 Jan, 2005 22:53
Nazdar,

Dnes som si kupil panensky lanovy olej lisovany za studena. Hned som si do seba aj supol za jednu lyzicku, ale ta chut nie je nic moc. Nemate niekto odskusany nejaky dobry recept? Alebo si to mam dat pred jedlom a potom mi nezostane ta chut v ustach?

Vdaka vopred za vase pripomienky.

Predmet príspevku: Re: Lanovy olej
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 11:08 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 12 Dec, 2002 20:36
bukshi napísal:
Nazdar,

Dnes som si kupil panensky lanovy olej lisovany za studena. Hned som si do seba aj supol za jednu lyzicku, ale ta chut nie je nic moc. Nemate niekto odskusany nejaky dobry recept? Alebo si to mam dat pred jedlom a potom mi nezostane ta chut v ustach?

Vdaka vopred za vase pripomienky.

odskusany recept je:

pit rovno z flase, naco budes spinit lyzicku

kvoli chuti potom s nejakym jedlom

BodyWorld - svet doplnkov výživy

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 11:16 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 16 Feb, 2004 21:01
lanovy, bodliakovy, olivovy - to je jedno, vsetko rovnako hnusne.
moj recept v CKD - dve lyzice supnem do pohara, dolejem trochu studenej vody (asi pol deci) a na jeden glg zhltnem...pripadnu pachut rychlo prekonam kockou syra.
ak je ten olej sucastou PTN po treningu, tam mi to dokonca aj chuti. zarobim si normalne PTN cca 7deci, do pohara nalejem olej, zalejem 2deci protaku, vypijem a potom dorazim ostatnych 5deci protaku.

z flase by som ten olej nedokazal vypit....

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 11:30 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 12 Dec, 2002 16:12
duky napísal:
lanovy, bodliakovy, olivovy - to je jedno, vsetko rovnako hnusne.

oskusal som secky tieto a este dalsie a mozem povedat ze lanovy bol najhnusnejsi a najviac mi chutil tekvicovy (z tych semiacok), ten som glgal rovno z flase bez problemov.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 12:02 
Neprítomný
Obrázok používateľa

ano lanovy bol asi najhnusnejsi, navyse ma prehanal ked som ho dal nalacno :) teraz mam bodliakovy, namenej nechutnu ak sa to tak da povedat je olivovy...tekvicovy som nemal

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 12:02 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 10 Mar, 2005 14:00
mozno to bude hlupa otzka... Na co to vlastne pijete?

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 12:18 
Neprítomný
Obrázok používateľa

zdravy tuk do CKD
a mimo diety je lanovy a bodliakovy olej zdravy.
lyzica oleja je vhodna aj do PTN

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 16:34 
Neprítomný

Založený: 07 Nov, 2004 13:47
celkom by ma zujimalo, ze kvoli comu je dobry tuk do ptn.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 20:11 
Neprítomný
Obrázok používateľa

buccicho napísal:
celkom by ma zujimalo, ze kvoli comu je dobry tuk do ptn.

clanok na biomagu o PTN

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 20:57 
Neprítomný

jaj, sorry, ja poliquina neriesim. aj ked sa mi vidi, ze ten olej autor len doplnil bez udania odkazu. myslim, ze to nepatri ani k tarnopolskemu, ani k chandlerovi. tak? a glutamin je snad len ako booster imunitneho systemu. inak je to zbytocnost, pokial viem.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 21:04 
Neprítomný
Obrázok používateľa

neviem moc to neriesim, olej davam iba v CKD.
PTN si robim len z malty, proteinu a kreatinu...donesiem si to v sejkri do posilky a po treningu si do toho hodim vodu a vypijem. olej sa mi tam nechce vlacit...

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 21:28 
Neprítomný

hej, tak je to spravne. panenske oleje su fajn. aj ked drahe. podla mna ovela lepsia alternativa, nez same majonezy a tatarky do ckd. tiez tam absentuju rozne druhy orechov. narazam na tie ckd diety, o ktorych ste sa bavili na inom mieste. potom sa robia vsemozne studie, kde sa s hrozou zistuje, akeze su high-fat diety nezdrave a pritom sa v nich pouzivaju saturovane a trans mastne kyseliny z margarinov, klobas a vyprazanych jedal. fuj.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 21:47 
Neprítomný
Obrázok používateľa

nechcem zachadzat moc OT, ale v CKD nesetrim ani tatarkou,slaninou a mastou. ale snazim sa to striedat a davat aj zdravy tuk.
dieta je kratkodoba zalezitost, zatial som si nevsimol zeby skodila.
skor mi prospieva, nemam problemy s travenim, nafuknute brucho, brutalne prdy, chute na sladke...co by som za to dal, keby som to nemal taketo problemy v objeme :)

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 08 Apr, 2005 21:59 
Neprítomný

ked ta tak nafukuje, nepouzivas traviace enzymy? mali by byt samozrejmou sucastou jedalnicka. aj pri proteinovych napojoch.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 10 Apr, 2005 19:47 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 12 Dec, 2002 20:36
buccicho napísal:
jaj, sorry, ja poliquina neriesim. aj ked sa mi vidi, ze ten olej autor len doplnil bez udania odkazu. myslim, ze to nepatri ani k tarnopolskemu, ani k chandlerovi. tak? a glutamin je snad len ako booster imunitneho systemu. inak je to zbytocnost, pokial viem.

co sa tyka toho oleja do PTN - je otazne do akej miery sa spomali resorpcia...

na druhej strane boli robene studie, kde najlepsie na potlacenie kortizolu bolo mixovane jedlo

cize nech si to kazdy rozhodne sam, ze ci si to da do PTN, alebo to bude davat niekedy mimo ptn pocas dna

BodyWorld - svet doplnkov výživy

Predmet príspevku: Kde to kupujete?
OdoslaťOdoslané: 11 Apr, 2005 13:44 
Neprítomný

Založený: 11 Apr, 2005 13:34
A kde sa da bodliakovy a lanovy olej kupit? V lekarnach o tom nevedia nic, supermarket rovnako.

Predmet príspevku: Re: Kde to kupujete?
OdoslaťOdoslané: 11 Apr, 2005 14:09 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Mako napísal:
A kde sa da bodliakovy a lanovy olej kupit? V lekarnach o tom nevedia nic, supermarket rovnako.

v predajniach s vegetariankou, racionalnou a podobnou vyzivou.
ak si z BA, tak na grosslingovej je taka mala predajnicka.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 11 Apr, 2005 18:34 
Neprítomný

pepe: s rychlostou travenia ptn mixu s tukom asi nieco bude. teraz to velmi nesledujem. stare guruoviny a la duchaine a jeho vypocet vysledneho glykemickeho indexu zmesi potravin neviem posudit. aj v odporucaniach skutocnych vedcov (pri roznych sessions) sa navyse vacsinou prehana mnozstvo cukrov v ptn. furt nejak zabudaju na skutocnost, ze zelezne hry su jednoducho anaerobne. a poliquin si rad vymysla. pride mi velmi zabavne citat vztah medzi poctom opakovani a mnozstvom cukrov atd. navyse, ustalil sa konecne nazor, ze manipulacia so zivinami nema vplyv na vykon v pwl, ani wl. nemyslim tym samozrejme kaloricky prijem. ten je potrebny tak, ci tak. ako ste uz spominali v inom topicu. panenske oleje su u nas stale nedocenene. taki katalanci ich "zeru" pri kazdej prilezitosti s paradajkami na ranajky a zevraj to ma blahodarny vplyv na srdcovo-cievne choroby, ked sa pozrieme na statistiky umrtia juzanov.

Predmet príspevku:
OdoslaťOdoslané: 11 Apr, 2005 18:41 
Neprítomný
Obrázok používateľa

Založený: 23 Mar, 2005 15:14
buccicho napísal:
pepe: s rychlostou travenia ptn mixu s tukom asi nieco bude. teraz to velmi nesledujem. stare guruoviny a la duchaine a jeho vypocet vysledneho glykemickeho indexu zmesi potravin neviem posudit. aj v odporucaniach skutocnych vedcov (pri roznych sessions) sa navyse vacsinou prehana mnozstvo cukrov v ptn. furt nejak zabudaju na skutocnost, ze zelezne hry su jednoducho anaerobne. a poliquin si rad vymysla. pride mi velmi zabavne citat vztah medzi poctom opakovani a mnozstvom cukrov atd. navyse, ustalil sa konecne nazor, ze manipulacia so zivinami nema vplyv na vykon v pwl, ani wl. nemyslim tym samozrejme kaloricky prijem. ten je potrebny tak, ci tak. ako ste uz spominali v inom topicu. panenske oleje su u nas stale nedocenene. taki katalanci ich "zeru" pri kazdej prilezitosti s paradajkami na ranajky a zevraj to ma blahodarny vplyv na srdcovo-cievne choroby, ked sa pozrieme na statistiky umrtia juzanov.

Tak s tymto mozem akurat suhlasit.
Aj ked to nemam ziadnym vyskumom potvrdene ale viem ze niektore odporucania co sa mnozstva cukrov v PTN tyka su znacne prestrelene a zbytocne to potom ide do sadla ...
A panenske oleje su gut ... hlavne olivak do salatov musi proste ist a kludne hodne ...

Profil Odoslať e-mailovú správu  

Predmet príspevku: Re: Kde to kupujete?
OdoslaťOdoslané: 12 Apr, 2005 10:41 
Neprítomný

Založený: 11 Apr, 2005 13:34
duky napísal:
v predajniach s vegetariankou, racionalnou a podobnou vyzivou.ak si z BA, tak na grosslingovej je taka mala predajnicka.

A niekde v okoli BB a ZV? Kolko stoji liter?

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 1 hosť.